Produkty Alpine Herbs - Szwajcaria


alpan_internetALPAN

BALSAM Z SADŁA ŚWISTAKA

Rozgrzewający

Zastosowanie

Balsam rozgrzewający. Nawilża i uelastycznia skórę.  

W trakcie delikatnego wcierania łatwo wchłania się przez skórę, dostarcza tkankom miłego, kojącego ciepła.

Olej z sadła świstaka jest tradycyjnie wykorzystywany w Szwajcarii, Austrii i w Niemczech jako środek łagodzący bóle reumatyczne i rozgrzewający. Jego stosowanie w bólach i dolegliwościach reumatycznych od lat by?o tradycyjnym sposobem górali alpejskich na łagodzenie bólu i przyspieszenie gojenia po urazach.

Dlaczego?

Współczesna nauka uzasadni?a podstawy tradycyjnej medycyny rejonów Alp. W tkance tłuszczowej Świstaka Alpejskiego znajdują się nienasycone kwasy tłuszczowe oraz naturalne kortykosterydy. Ich zawartość potwierdzona badaniami analitycznymi wynosi ok. 2% kortykosterydów i ok. 5% NNKT.

Kortykosterydy są najsilniejszym ze znanych środków przeciwzapalnych. Ich siła oddziaływania jest większa od niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. diclofenac, ketoprofen, ibubrofen, itd.)

NNKT to nie tylko "zdrowa żywność". Okazuje się, że nienasycone kwasy tłuszczowe są podstawą budowy każdej błony komórkowej. Są wszechobecne, a ich "podwójna warstwa lipidowa" jest płaszczem okrywającym komórki skóry, podskórne, narządów wewnętrznych oraz układu nerwowego. Są sytuacje, kiedy NNKT brakuje - stan zapalny, degradacja przez substancje toksyczne, wirusy, bakterie. Alpan - Balsam z sadła świstaka jest naturalnym źródłem NNKT dla skóry i tkanek leżących pod nią. Górale z Alp twierdzą - olej z sadła świstaka "czysty" jest zbyt silny. Może doprowadzić do osteoporozy, zaburzeń hormonalnych. Mają rację. Dostarczenie kortykosterydów i NNKT w nadmiarze właśnie takie efekty wywiera. 

Sposób użycia: Stosować 2 -3 razy dziennie wcierając delikatnie w skórę. W przypadku wystąpienia podrażnień przerwać stosowanie.

Preparat doskonale się wchłania. Nie pozostawia na skórze tłustej poświaty, ani uczucia lepkości.

Opakowanie: Słoik 50 g

Producent: Szwajcaria

Importer: Polmedica sp. z o.o.ul.  Odkryta 36A lok. 152, 03-130 Warszawa

 
Zapraszamy na zakupy on-line